Kiedy trzeba założyć instalację przeciwwilgociową?


Nowoczesne budownictwo nieustannie ewoluuje, oferując coraz więcej ciekawych rozwiązań. Jeśli jednak stawiamy dom, jedna sprawa jest niezmienna od wielu lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na parę typów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na jakich dom ma stać. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?

Głównym zastosowaniem, które posiadają instalacje przeciwwilgociowe, jest w pierwszej kolejności ochrona podziemnych elementów domu. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe używane są, kiedy dom stoi na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir lub piasek. Jeśli jednak nie stoi na nich bezpośrednio, ale pod warstwą solidnych ziem występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także są kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Korzyści, które zapewniają instalacje przeciwwilgociowe, można wyliczać w nieskończoność. Wydaje się jednakowoż, że często jest to omijana kwestia w trakcie planowania budowy domu – nie powinno tak być, bowiem jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który zapewnia jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. Dlatego warto zaopatrzyć się w należyte instalacje przeciwwilgociowe, kiedy podłoże choć odrobinę tego oczekuje. 
Budujesz dom? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin