betonu a pod wpływem słońca kolor płotu nie będzie wyblakła. Na rynku znajdziesz ogromny wybór impregnatów, należy się w nie wyekwipować. Ten produkt powinno się używać za pomocą pędzla bądź w ewentualności poprzez spray.

Kolejną kwestią o którą należy zadbać jest odpowiednie oczyszczanie ogrodzenia. Bezsprzecznie takie zjawiska jak kurz czy śnieg szkodliwie działają na ogrodzenie. Ich efektem może być strata intensywności, wystąpienie porostów czy też grzybów. Dodatkowo na ogrodzeniu pojawiają się nieestetyczne białe plamki , oraz zacieki. Dobre czyszczenie można zacząć od pokrycie ogrodzenia preparatem do czyszczenia powierzchni.

Następnie warto czyścić je poprzez szczotkę drucianą. Pamiętaj jednak aby niezniszczyć nawierzchni. Następnym rozdziałem pielęgnowania ogrodzenia są malutkie naprawy. Bezsprzecznie płoty wykonane za pomocą betonu mają skłonność do kruszenia się, a także lekkich uszkodzeń. Warto te zniszczenia od razu odnawiać, ponieważ jeśli nie zrobisz tego od razu szkody mogą się rozrosnąć. Aby szkody załatać potrzebna Ci będzie szpachelka do betonu. Należy ją nałożyć na wszystkie szkody, przez to nie pogłębiają się. Oprócz tego fajnym rozwiązaniem może być użycie specjalnych wypełniaczy do płotów betonowych. są one mocne, trwałe i porządne, a jednocześnie nie wchodzą one w strukturę betonu. 

Źródło: producent ogrodzeń betonowych z Wielkopolski