Podczas urządzania salonu czasami wybór mebli może być bardzo trudny. Szczególnie że na rynku dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale również materiały. Nieustannie bardzo wysoką popularnością cieszą się meble z metalu. Chociaż kojarzą się one zwykle z nowoczesnymi wystrojami, to sprawdzą się w większości pomieszczeń, a co więcej mają wiele zalet. Z jakiego powodu warto postawić na metalowe meble?

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony producenta  – Stalovnia – meble metalowe.

Metalowe meble – z jakiego względu warto je wybrać??

Meble zrobione z metalu mają mnóstwo zalet, dlatego z całą pewnością warto zakupić je do swojego salonu.

  • Meble z metalu charakteryzują się dużą wytrzymałością. Materiał rzadko ulega uszkodzeniu – zakup mebli z metalu to inwestycja na lata.
  • Metalowe meble są wygodne do czyszczenia. Utrzymanie materiału w czystości oraz utrzymanie odpowiedniej higieny nie jest skomplikowane. Nie wymaga on także dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład impregnacja.
  • Metal sprawdza się w wielu wystrojach. Meble z metalu można łączyć z wieloma tworzywami i są uniwersalne.
  • Meble z metalu spotykane są w różnych wersjach kolorystycznych. Nie trzeba ograniczać się do jednego koloru – w sklepach można znaleźć czarne, białe czy kolorowe warianty.

metalowe stoliki

Wystrój wnętrz – do jakich stylów stosowany jest metal?

Meble z metalu sprawdzają się w każdym wystroju – liczy się jedynie kreatywność projektanta. W większości przypadków jednak stosowane są w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Styl nowoczesny wyróżnia się prostotą oraz brakiem wyszukanych dekoracji. Dlatego najlepszym wyborem do pomieszczenia będą właśnie meble metalowe.
  • Styl minimalistyczny charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i praktycznością znajdujących się w pomieszczeniu mebli – nie ma mowy o zbędnych zdobieniach czy dekoracjach. Meble metalowe wybierane do minimalistycznego pomieszczenia zwykle mają szary, biały lub czarny kolor.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzy się ze starymi fabrykami. Meble industrialne powinny być oryginalne oraz niepowtarzalne. Świetnie sprawdzą się więc meble z metalu.

Z jakimi materiałami metal wygląda najlepiej?

Metalowe meble zwykle wyróżniają się prostym wyglądem. Materiał będzie się estetycznie prezentował w towarzystwie surowego drewna – mowa tu zwłaszcza o gatunkach takich, jak dąb czy akacja. Lekkości doda konstrukcji również szkło, dlatego warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.