Nie można zaprzeczyć, że drewniane okna mają swój czar. Drewno jest materiałem, który pozwala osiągnąć naprawdę ładny dla oka efekt. Okna drewniane są produktem dosyć kosztownym i wymagającym odpowiedniej pielęgnacji. Ich przygotowanie jest również wymagającym czasu zajęciem.

Mimo ceny i obowiązków jakie drewno nakłada na posiadacza, wciąż nie brakuje chętnych na tego rodzaju styl.

Obecnie, kiedy mamy do czynienia z modernistycznym stylem architektonicznym, trzeba dużo fantazji by dopasować drewniane okna do całościowego kształtu budynku. Okna drewniane w Krakowie bowiem, kojarzą nam się głównie ze starszymi budynkami. Jednak mogą się również elegancko komponować w nowoczesnym budownictwie.

Jak dopasować drewniane okna do domu?

Modernistyczne budownictwo charakteryzuje się specyficznymi formami architektonicznymi. Kładzie się nacisk na nieszablonowe bryły. Właściciele mieszkań budowanych w nowoczesnym stylu kładą nacisk na przestronne witryny, które pozwalają dobrze nasłonecznić do domu. W tym celu wykorzystuje się dużo szkła i kreuje przeszklone przestrzenie.

Nowoczesne budownictwo wysoko stawia też ekologię i wydajność energetyczne(ą) domostwa. Ważne jest to z jakich materiałów i przy zastosowaniu jakich technik budynek powstaje.

Drewno jako naturalny materiał mogłoby się dobrze wkomponowywać w ten trend. Przecież jest zeroemisyjne i w stu procentach naturalne. Jednak charakterystyczne kolory i fason, które cechują okna drewniane nie będą pasować do każdego projektu.

Najlepszym rozwiązaniem jest wiedzieć już na etapie projektowania, że chcemy mieć drewniane okna. Wtedy całość można opracować w taki sposób, aby cel ten osiągnąć.

Jak wpasować drewniane okna w dowolną przestrzeń?

Współczesne budownictwo często opiera się na tworzywach sztucznych. Można z nich wyprodukować przedmioty i ozdoby o dowolnym kształcie. Jeśli chodzi o okna, które instaluje się w now powstałych domach zazwyczaj są to okna PCV. Są one stosunkowo tanie, a także łatwe w montażu i niewymagające wiele pracy już po założeniu.

Kiedy wymarzymy sobie okna drewniane jako zakończenie naszego budynku, jak wspomniano, warto mieć plan jak je zagospodarować. Wygląd domu powinien być spójny, wszystkie elementy powinny tworzyć całość – jak puzzle. Dlatego dopasowując okna drewniane trzeba wziąć pod uwagę wygląd wewnętrzny i zewnętrzny mieszkania.

Wątpliwości? Rozwiej je!

Aby mieć szerszy wachlarz rozwiązań warto skonsultować się z specjalistą. Osoby zajmują się dekoracja wnętrz zawodowo z pewnością będą zdolni doradzić satysfakcjonujące rozwiązanie.

Przeważnie pracownicy tego sektora mają w głowie wiele różnych rozwiązań na realizację zadania. Warto podążać za ich doświadczeniem i zapozanć się z ich punktem widzenia.