Spraw by system nawadniania był dobrą inwestycją, dzięki zaspokajaniu potrzeb roślin za pomocą odpowiedniej ilości wody. Czasem trudno to ocenić ile wody jest potrzebne, w skrajnych sytuacjach rośliny są przelewane lub przesuszane.

Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zaproponują odpowiednie rozwiązanie i skonfigurują wszystko do potrzeb Twoich i roślin. Firma Watermil oferuje swoje usługi w tym aspekcie, doskonale znają potrzeby roślin. Pomogą Ci w pielęgnacji Twojego ogrodu, opierając się na swoim 35 letnim doświadczeniu. Istotne jest, by teren był optymalnie nawodniony, dzięki czemu masz pewność, że każda roślina będzie równomiernie zadbana i dostanie taką samą ilość wody. Ważne jest by sadzić rośliny w strefach. W każdej ze stref powinny znajdować się rośliny z podobnego gatunku. Każda roślina ma inne potrzeby. Ten system sprawia, że rośliny podobne gatunkowo, posadzone w tej samej strefie będą miały zapewnione wystarczające nawodnienie. Oczywiste jest, że inne wymagania co do wilgotności ma trawa, bez i przykładowo tuje. Ten nowoczesny system po zaprogramowaniu będzie dbał o twoje rośliny z odpowiednią dokładnością. Możesz zastosować ten system nawadniania ogrodów na działkach dowolnej wielkości. Dobrane końcówki instaluje się przy pomocy rur zamontowanych pod ziemią, które są podłączone do źródła wody. Moc ciśnienia zależy od wielkości rur oraz od odległości w stosunku do ujęcia wody, systemy nawadniania można podłączyć do kranu lub studni z pompą. Niezwykle istotne jest, by ujęcie znajdowało się w centralnej części ogrodu. System nawadniania nadzoruje przez specjalny sterownik, który w czasie instalacji jest podporządkowany do wymagań.

system nawadniania kwiatów

Dla kogo system nawadniający ogród będzie najlepszą opcją?

Zautomatyzowany system nawadniania jest dedykowany dla osób, które są zabiegane i nie mają czasu, by dbać o nawodnienie ogrodu. Oczywiste jest, jak czasochłonne bywa samodzielne podlewanie naszych roślin. Jest to także niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które niezbyt znają się na ogrodnictwie, ale chcą by rośliny na ogrodzie rozkwitały. Jest to z pewnością dokonała alternatywa dla ręcznego podlewania, którą warto rozważyć. Znajdą zastosowanie w przydomowych ogródkach jak i na wielkich boiskach. Istotną sprawą jest ciśnienie, które stosujemy w systemie podlewania. Kwiaty dostają wodę wedle ich zapotrzebowania za pomocą odpowiednich końcówek nawadniających- zraszaczy, mikro zraszaczy lub linii kroplujących. Jak widać jest tu duży wybór, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co należy zrobić, to kontrolować 2 razy do roku instalację, ze względu na gromadzące się tam zanieczyszczenia. Jest to niewielki wysiłek w porównaniu do korzyści.

Informacje dzięki uprzejmości firmy Watermil – nawadnianie kropelkowe