Czym wyróżniają się schody dywanowe?

Schody dywanowe nie opierają się na bocznych belkach. Te samonośne schody wyróżniają się wyglądem spływającego z góry dywanu, prezentują się bardzo subtelnie, niemniej jednak są w równej mierze wytrzymałe co którykolwiek inny model schodów. Podczas projektowania tego rodzaju schodów konieczne jest absolutne skupienie się na stopniach i podstopniach. Muszą być one zrobione solidnie, dlatego, że to one utrzymują całe schody. Weź pod uwagę, że schody są mocowane do ściany, dlatego obligatoryjne jest aby była to odpowiednia konstrukcja nośna, najlepiej aby była żelbetonowa lub stalowa. Najbardziej popularne są drewniane schody dywanowe, lecz coraz częściej zobaczyć możemy takie stworzone dla przykładu z betonu oraz metalu. Najczęściej widzimy ten typ schodów we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, ale będą się dobrze prezentować także w innych stylach.

Czy schody półkowe będą pasowały do Twojego wnętrza?

W ostatnim czasie to schody półkowe zaczęły się cieszyć wielką popularnością. Spowodowane jest to wspaniałym rezultatem, tak jak gdyby schody wisiały w górze. Pojedyncze schodki mocowane są bezpośrednio do ściany, dzięki czemu konstrukcja nie zabiera dużo miejsca i wygląda bardzo efektownie. Podobnie jak przy schodach dywanowych – ściana musi być odpowiednio skonstruowana. Najlepiej wybrać ten typ schodów już na etapie budowy domu. Jeśli w domu są ściany żelbetowe możliwe jest zakotwiczenie w ścianie pojedynczych stopni. Jeżeli jednak ściana nie jest do tego dostosowana, możliwe jest umieszczenie w niej belki, do której krok po kroku przytwierdzane są pojedyncze elementy. Do konstrukcji można zamontować balustradę, jednak nie każdy się na to decyduje. Najpopularniejsze są schody półkowe wykonane z drewna. Idealnie dostosowują do wnętrz minimalistycznych, ale tak naprawdę wpiszą się w każdy styl mieszkania.

Każdy z charakteryzowanych rodzajów schodów możesz wykonać w sklepie Green Step.

Kiedy kupić schody kręcone?

Schody kręcone perfekcyjnie sprawdzą się w niewielkich piętrowych domach, gdzie nie znajdziemy wystarczająco dużo przestrzeni na usytuowanie drewnianych schodów jedno- lub dwubiegowych. Często są też wykorzystywane przy antresolach. Schody kręcone zajmują bardzo mało przestrzeni i są dostępne również w sklepach budowlanych. Schody spiralne co ważniejsze są najtańsze ze wszystkich opisywanych modeli schodów, a z montażem możesz poradzić sobie bez pomocy fachowca. Schody kręcone wykonywane są z różnych surowców. Możemy kupić schody drewniane, stalowe, żeliwne, a nawet szklane. Ich konstrukcja zbudowana jest na kole. Na środku jest rdzeń, a naokoło niego przyczepiane są kolejne stopnie. Minusem tych schodów jest to, że nie nadają się dla małych dzieci i osób starszych – są strome i przez to wejście nimi nie dla każdego będzie łatwe. Mogą także sprawiać kłopoty przy zamieszkujących w domu psach i kotach. Najczęściej znaleźć możemy taki model schodów we wnętrzach nowoczesnych i loftowych.