Panele winylowe to nowy produkt na rynku w Polsce. Dużo konsumentów może posiadać negatywne skojarzenia, gdy widzi nazwę panele winylowe. Najpewniej ma wtedy przed oczami panele z poprzedniej epoki, które kojarzone były z słabym standardem wykonania. Nowoczesne panele winylowe to natomiast coś zupełnie innego. Gdańsk to miejsce, w którym to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Dzisiaj pokażemy Ci jakie zalety ma to rozwiązanie i w jakich miejscach możesz je stosować.

Poznaj właściwości paneli winylowych

Panele winylowe składają się zwykle z czterech powłok, z czego zewnętrzna warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy zewnętrznej znajduje się powłoka z wydrukiem wzoru podłogi – zazwyczaj jest to imitacja drewna. W dalszej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Ze względu na swoją dużą wytrzymałość panele winylowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych. Często stosuje się je w bibliotekach, budynkach użyteczności publicznej.

Najważniejsze zalety paneli winylowych

Nie bez powodu panele winylowe cieszą się tak dużą renomą. Ze względu na swoje świetne właściwości i przystępną cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Pośród najistotniejszych plusów podłóg winylowych wyróżniamy:

Wiele wzorów

Obecnie na rynku znajduje się tak wiele typów podłóg winylowych, że na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie, poza typowymi, drewnianymi imitacjami istnieją również ceramiczne czy kamienne.

Gwarancja ciszy

Parametry akustyczne podłóg winylowych są szczególnie prawidłowe, panele wygłuszają odgłos, który wytwarza się podczas chodzenia.

Łatwy montaż

Panele winylowe nadają się do własnoręcznego montażu, zwłaszcza te elastyczne; większa część z nich montuje się przez bez użycia kleju, a sam montaż trwa tylko kilka godzin.

__________

Czy panele winylowe to prawidłowy wybór? Według naszego doświadczenia zdecydowanie – tak. Sprawdź okoliczne firmy proponujące montaż paneli winylowych w Gdyni czy całym w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego wnętrza.

Informacje zaczerpnięte z: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/