Przy tworzeniu nowej zabudowy kuchennej pewnie spotkałeś się z dylematem – meble projektowanie pod wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale jasny. W naszym artykule spróbujemy przybliżyć ci złe strony jak i zalety obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – jak sprawić, by były funkcjonalne?

Niezbitą dobrą stroną kuchni na wymiar jest możliwość personalizacji każdego elementu. Nawet w małych i nieustawnych pomieszczeniach można stworzyć efektowną oraz funkcjonalną kuchnię. Nie ulega wątpliwości, że zrealizowanie kuchni na wymiar wiąże się z większym kosztem. Na końcową cenę wpływa dobór materiałów oraz wyposażenia szafek. Profesjonalista z biura projektowego skamo.pl, który działa w okolicach Gdańska i Gdyni, pomoże ci sporządzić rozwiązania dopasowane do ciebie. 

Meble gotowe – szybkie i budżetowe rozwiązanie

Nie jest tajemnicą, że gotowe meble kupione w sklepie meblowym są tańsze. Niemniej jednak jest to wyjście głównie do sporych i ustawnych pomieszczeń. Meble te są zazwyczaj wykonane z tanich materiałów, a więc jeżeli nie zależy nam na jakości na lata wybierzmy tę opcję. Powodem przemawiającym na korzyść mebli gotowych jest czas dostarczenia. Zwykle meble z marketu są możliwe na miejscu, gdy na kuchnię na zamówienie należy trochę poczekać. Jednak produkty z marketu nie dają tak dużej możliwości personalizacji fragmentów, nie pomogą także zakryć możliwych krzywizn oraz niedoróbek pomieszczenia.