Nie można zaprzeczyć, że drewniane okna mają swój urok. Drewno jest materiałem, który pozwala osiągnąć naprawdę ładny wizualnie efekt. Okna drewniane są produktem dosyć drogim i wymagającym odpowiedniej pielęgnacji. Ich obróbka jest również czasochłonnym zajęciem.

Mimo ceny i wymagań jakie drewno nakłada na właściciela, wciąż nie brakuje chętnych na tego typu rozwiązanie.

Dziś, kiedy mamy do czynienia z nowoczesnym stylem architektonicznym, trzeba sporo fantazji by dopasować drewniane okna do całościowego kształtu budynku. Okna drewniane w Krakowie bowiem, kojarzą nam się na ogół ze starszymi budynkami. Jednak mogą się również elegancko komponować w nowoczesnym budownictwie.

Jak dopasować drewniane okna do domu?

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się specyficznymi formami architektonicznymi. Kładzie się nacisk na niestandardowe bryły. Właściciele mieszkań budowanych w nowoczesnym stylu kładą nacisk na przestronne witryny, które pozwalają dobrze doprowadzić słońce do domu. W tym celu wykorzystuje się dużo szkła i kreuje przeszklone przestrzenie.

Nowoczesne budownictwo wysoko stawia też ekologię i wydajność energetyczne(ą) domostwa. Ważne jest to z jakich materiałów i przy użyciu jakich technik budynek powstaje.

Drewno jako naturalny surowiec mogłoby się dobrze wkomponowywać w ten tok myślenia. Przecież jest zeroemisyjne i w stu procentach naturalne. Ale charakterystyczne kolory i faktura, które cechują okna drewniane nie będą pasować do każdego projektu.

Najlepszym rozwiązaniem jest wiedzieć już na etapie projektowania, że chcemy posiadać drewniane okna. Wtedy całość można opracować w taki sposób, aby cel ten zrealizować.

Jak wpasować drewniane okna w dowolną przestrzeń?

Współczesne budownictwo często opiera się na tworzywach sztucznych. Można z nich stworzyć przedmioty i dodatki o wybranym kształcie. Jeśli chodzi o okna, które instaluje się w now powstałych domach zazwyczaj są to okna PCV. Są one stosunkowo tanie, a także łatwe w montażu i niewymagające wiele pracy już po wstawieniu.

Kiedy wymyślimy sobie okna drewniane jako zwieńczenie naszego domu, jak wspomniano, warto mieć plan jak je zagospodarować. Wygląd domu powinien być w miarę jednolity, wszystkie elementy powinny tworzyć całość – jak puzzle. Dlatego wybierając okna drewniane należy wziąć pod uwagę wygląd wewnętrzny i zewnętrzny mieszkania.

Specjalista prawdę ci powie

Aby mieć szerszy wachlarz rozwiązań warto skontaktować się z fachowcem. Osoby zajmują się dekoracja wnętrz zawodowo z pewnością będą w stanie doradzić zadowalające rozwiązanie.

Przeważnie takie osoby mają w głowie kilka różnych sposobów na realizację zadania. Warto podążać za ich doświadczeniem i zapozanć się z ich punktem widzenia.