Jakie okna wybrać?

Okna drewniane są uważane za okna przestarzałe, które należy wymieniać na okna nowoczesne. Prawda? Owszem, choć nie do końca. Można obecnie zaobserwować wyraźny wzrost popularności na okna z drewna. Czy to właściwy wybór?

Konstrukcja a użyteczność

Okna drewniane same w sobie nie są niewłaściwe, lecz gdy stawiamy na tego rodzaju rozwiązanie, ma to związek w głównej mierze z osobistymi upodobaniami odnośnie estetyki. Okna drewniane potrzebują bowiem zdecydowanie więcej zabiegów pielęgnacyjnych, by utrzymać je w dobrym stanie mimo że zapewniają dość komfortowe funkcje na przykład w kwestii szczelności i izolacji cieplnej, są one drogie jak na swoje możliwości.

Mądrzejszym a co za tym idzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są okna z plastiku, a czasami też okna z aluminium, mimo że to jest oddzielne zagadnienie. Okna plastikowe są niedrogie i dobre, a jeśli potrzebujemy większej estetyki, ponieważ nowatorski minimalizm typowych okien nie odpowiada, można zakupić okna z wyjątkowymi okleinami przypominającymi drewno. Zastosowanie tego rodzaju rozwiązań podnosi koszt okna jedynie w stopniu minimalnym.

Chcesz wiedzieć więcej na temat okien? Zobacz tutaj: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki lub: okna Pruszków