Szeroki wybór

Bardzo istotną rzeczą w trakcie urządzania domu lub mieszkania jest na pewno wybór podłogi do poszczególnych pomieszczeń. Rodzajów jest bardzo dużo, począwszy od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Najbardziej wymagające osoby, które w szczególności uwielbiają tradycyjne rozwiązania, z pewnością skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zawsze jest się wtedy przed wyborem: skusić się na parkiet czy panele?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych wad i plusów obu rozwiązań, trzeba położyć ogromny ciężar na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi stopami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie bardziej kosztownym, ale przy tym niezwykle wytrzymałym. Cena paneli może być nieco bardziej optymalna, ale tutaj musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz faktu, że panele są o wiele mniej wytrzymałe, przez co mogą starczyć na kilka lat mniej. Warto zatem podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie mamy na ten zakup i wymagań w kwestii wyglądu oraz wytrzymałości. Należy także wiedzieć, że parkiet jest bardziej wymagający względem podłoża, na którym ma się znaleźć.