Bezsprzecznie pompy ciepła słupsk i ich popularność ciągle rośnie. Ten sposób ogrzewania jest ekonomiczny i ekologiczny, co bardzo przekonuje Polaków do ich używania. Kilka lat temu w kraju kupionych zostało aż 56,5 tysięcy pomp tego typu. Eksperci z POORTPC {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Pompy ciepła – kto powinien w nią zainwestować?

W sklepach znajdziemy wiele typów pomp ciepła. Niżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co warto o tym wiedzieć?

Z pewnością przez ciągłą dostępność wody jesteśmy w stanie normalnie spędzać dnie. Bardzo często w tym celu konieczne jest użycie pompy, która ją doprowadzi do domu a także ogrodu. Na rynku znajdziemy dużo typów tych urządzeń. Pompy wodne mają zastosowanie w dużej ilości typów instalacji, są one używane na przykład do: zaopatrzenia w wodę za pomocą przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych bądź też sztucznych. Niemniej jednak o pompy trzeba dbać, a także powinno liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co należy o tym wiedzieć?

Pompy tego typu, które nazywane są również pompami gruntownymi, są interesującą alternatywą. Znajdują swoje zastosowanie gdy woda znajduje się dość wysoko a sama instalacja wodociągowa powinna być zamontowana tanio. Te pompy samozasysające są często są wybierane aby zasilić domki letniskowe, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Dodatkowo wydajniejsze modele z powodzeniem mogą być wykorzystywane także do celów przemysłowych czy również do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Jednakże pamiętaj, żeby odpowiednio o nią dbać oraz ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co warto o nich wiedzieć?

Popularność pompy tego typu jest coraz to większe, z uwagi na to, ze na starcie nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Można je podzielić na to typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Pompę powietrzną można użyć w każdych okolicznościach. W takim wypadku konieczne jest wyposażenie nieruchomości w inne, dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać pracę pompu lub ewentualnie ją zastępowało w okresie dużych różnic temperatur w środku. Zalecane jest połączenie pompy tego typu z układami niskotemperaturowymi.