Dużo osób posiadających mały pokój zastanawia się jak go urządzić. Niemniej niedużą przestrzeń również można widowiskowo urządzić. Jeżeli nie masz na to pomysłu to przeczytaj nasz tekst bądź wynajmij profesjonalistę – architekt wnętrz w Legionowie z pewnością zaaranżuje mały pokój po mistrzowsku.

Kolorystyka pokoju – na to zwróć uwagę

Czy zdajesz sobie sprawę, że odpowiednio dobrany kolor może zdziałać cuda? Kolorystyka potrafi optycznie powiększyć pokój. Do niedużego pokoju proponuje się dobierać jasne kolory. Kolor biały z pewnością jest najbezpieczniejszym wyborem, z tego powodu, że rozjaśni i rozświetli malutki pokój, oraz stworzy w nim optyczne wrażenie porządku, spokoju oraz estetycznej równowagi. Oprócz koloru białego na ścianach warto go również zastosować na meblach. Wprowadź też białe zasłony i firanki i białe dodatki, takie jak poduszki czy świeczniki. Pamiętaj aby również podłogę utrzymać w białych barwach. Jeśli jest ona już w ciemnym kolorze to świetnym pomysłem jest położenie na niej jasnego dywanu. Oprócz bieli warto wybierać écru, beże, jasne odcienie różu, brzoskwini i błękitu a także delikatne szarości.

Poeksperymentuj z fakturami!

Bez wątpienia białe odcienie mogą sprawić, że pomieszczenie będzie prezentowało się za bardzo nudno. W takim przypadku musimy zacząć eksperymentować z teksturami. Różnorodne materiały i wzory mogą stać się subtelnym i jednocześnie ciekawym sposobem na wzbogacenie aranżacji niedużego pokoju. Na przykład możesz odsłonięte cegły pomalować na biało, zmiksować detale matowe i połyskujące.

Centralny punkt małego pomieszczenia jest bardzo ważny

Jeśli nie masz pomysłu od czego zacząć, spróbuj określić punkt centralny przestrzeni.
Zadaniem tego miejsca jest organizowanie wystroju i przykuwanie uwagi wchodzących do wnętrza. Takim punktem może być w zasadzie dowolny element, czyli kwiatek, kominek, wzorzysty dywan, stolik kawowy, czy też fotel.