Balustrada to ważny komponent stosowany w celu zabezpieczenia schodów, tarasu, balkonu. Te wykonane ze szkła jeszcze do niedawna były wykorzystywane zwłaszcza w biurowcach, urzędach czy galeriach. W chwili obecnej balustrady szklane niezwykle często pojawiają się także w prywatnych domkach, gdzie zapewniają uzyskanie interesującego rezultatu. Balustrady szklane fantastycznie harmonizują z różnorodnymi trendami architektonicznymi czy też aranżacjami wnętrz. Nie zasłaniają pięknych wyjść stylizacyjnych, zwiększają optycznie przestrzeń, a na domiar tego są bardzo mocne oraz bezpieczne. Mogą być tworzone z pochwytem z drewna bądź z aluminium. Dodatkowe obramowanie udekoruje proste oraz chłodne płyty oraz podkreśli komponenty jak elewacja, schody czy posadzka.

Czym jest szklana balustrada?

Balustrada szklana to dzisiejszy komponent wykończenia wnętrz, skonstruowany ze szkła hartowanego. Możemy decydować się na spomiędzy balustrad samonośnych, balustrad na szynie oraz stworzonych w stalowej ramie.

Balustrady samonośne są skonstruowane w całości z pasków szkła. Tego rodzaju rozwiązanie jest jednakże kosztowne oraz wymaga wykonania kompleksowych robót budowlanych: balustradę montuje się najczęściej bezpośrednio do stropu przy użyciu specjalnie dostosowanych łączników.

Balustrada na szynie jest to nieraz preferowana możliwość mając na uwadze prosty sposób montowania oraz opcję wykończenia przy wykorzystaniu użyciu rozmaitych materiałów. Pośród elementów wykończeniowych takich balustrad spotkamy barierki stworzone z drewna lub stali, co pozwala dostosować ich design do wystroju wnętrza.

Innym, chętnie stosowanym rozwiązaniem jest użycie balustrad w stalowej ramie. Istnieje wiele wzorów, dzięki czemu będziemy mogli dobrać je do wyglądu wnętrza, tarasu czy balkonu. Stalowa rama zwiększa wytrzymałość balustrady na szkodliwe czynniki zewnętrzne. 

Balustrady szklane – w jakim celu warto używać?

Balustrady szklane mają wiele zalet równocześnie w materii stylistyki, bezpieczeństwa, a także funkcjonalności. Dzięki takim szklanym balustradom każde pomieszczenie będzie wyglądało na w większym stopniu przestrzenne. Transparentność barierek pozwala także na bardziej wartościowe oświetlenie wnętrz, nie hamując promieni słońca i światła sztucznego z lamp czy kinkietów. Właściwie dopasowane szklane barierki nadają aranżacjom nowoczesny wygląd, a szkło wpisuje się w praktycznie każdą estetykę. Takie rozwiązanie będzie pasowało do pomieszczeń wykończonych betonem, klinkierem, kamieniem, kaflami, czy współczesną tapetą lub ścianą pomalowaną na dowolnie wybrany kolor.

Balustrady szklane  w Warszawie to rewelacyjne rozwiązanie do domku, biura oraz sklepu. Szkło jako produkt w architekturze, jest niezwykle szlachetne. Przynosi na myśl prostotę i komfort zarazem.

Balustrady szklane charakteryzuje prostota oraz transparentność powierzchni, {dzięki czemu dostajemy gwarancję, że taka barierka nie blokuje padającego przez nią światła. Każde pomieszczenie natychmiast staje się jaśniejsze. Prowadzi to także do optycznego powiększenia przestrzeni i zmiany optyki planu widokowego. Dzięki temu poręcze szklane rewelacyjnie sprawdzają się w domach z widokiem na góry bądź mieszkaniach z balkonami na strzelistych piętrach domu. Za sprawą takiego rozwiązania na balkonie domu czy restauracji lub biura, otrzymujemy dużo więcej widoku na las, miasteczko, okolicę czy ogród, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych barierek.

Szklana barierka jest delikatnym zespoleniem funkcjonalności i delikatności. Kolejną pozytywną stroną szklanych balustrad jest łatwość w utrzymaniu. Trzeba tylko mieć na wyposażeniu płyn do szkła oraz szmatkę albo ręcznik papierowy. Jedno przetarcie poręczy powoduje wymycie ich do czysta i odzyskanie połysku nowości.

Balustrady szklane nie są jednakże bez wad. Na początek, zrażać może ich wartość, która jest nieco wyższa niż w przypadku zwykłych balustrad szklanych. Bierze się ona z dobrej jakości materiału, bowiem hartowanie szkła wymusza sporych nakładów czasu a także pracy. Kolejną wadą jest fakt, że banalnie na nich zobaczyć wielorakiego rodzaju zanieczyszczenia. Co prawda, ich usunięcie jest nietrudne, jednak może to przeszkadzać osobom uczulonym na tym punkcie. Ostatnią kwestią jest transparentność typowych paneli szklanych, a to może limitować prywatność na balkonie bądź patio. 

Balustrady szklane Warszawa – jak zdecydować się na wykonawcę? 

Zanim zdecydujemy się na szklaną balustradę należałoby przyjrzeć się producentom, aby wybrać takiego, który zrealizuje wszystkie nasze wymagania. W Warszawie znajdziemy wielu wykonawców. Szukając wykonawcy powinno się skupić szczególną uwagę na jakość oferowanych produktów, dbałość o detale oraz dostępne wzornictwo.