Fotowoltaika ma coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego – posiada wiele zalet, których nie posiadają tradycyjne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na rosnącą popularność na rynku działa coraz więcej firm wykonujących montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co uwzględnić, wybierając firmę, aby wybór nie okazał się błędem.

Jeśli zamieszkujesz województwo Pomorskie – z pewnością zainteresuje Cię oferta Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy oferującej montaż paneli fotowoltaicznych, trzeba pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma odpowiedzialna jest za sukces całej inwestycji. Bez wątpienia nie należy więc decydować się na pierwszą firmę, którą znajdziemy. Powinna to być decyzja poprzedzona głęboką analizą.

Panele słoneczne na obszarze Pomorskiego kładzie również Sollab

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje – czy firma go ma?

Jeszcze zanim złożymy na umowie swój podpis koniecznie należy zapytać czy firma, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę posiada certyfikat będący potwierdzeniem kwalifikacji instalatorów OZE. Każdy z pracowników , którzy zatrudnieni są w firmie powinien bowiem mieć za sobą odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Warto dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy stawia na podwykonawców, których jakość pracy często pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach pracuje dana firma. Powinna ona stosować komponenty wyłącznie od znanych i sprawdzonych producentów.

O co jeszcze warto zapytać?

Chcąc powierzyć montaż paneli słonecznych, koniecznie należy w trakcie rozmowy wstępnej zapytać o następujące kwestie:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, z której usług zamierzamy skorzystać powinna gwarantować wykonanie projektu. Wiele firm oferujących montaż paneli fotowoltaicznych projekty wykonuje za darmo. Niektórzy mówią, aby porównać ze sobą projekty wykonane minimum przez dwie firmy, zwracając wyjątkową uwagę na moc , którą zaproponowano. Ustalić należy również szczegóły dotyczące montażu. Warto zapytać jak długo trwa montaż paneli, a także jakie są terminy oczekiwania na rozpoczęcie prac. Trzeba przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeżeli firma jest naprawdę dobra i pracuje na wysokim poziomie. Fotowoltaika jest najczęściej bezobsługowa. Warto jednak dopytać czy można liczyć na wsparcie jeśli wystąpią jakieś problemy. Istotną kwestią jest także gwarancja. Zawsze trzeba upewnić się jaką gwarancję gwarantuje firma montująca instalację, a także co ona obejmuje. Wprawdzie panele fotowoltaiczne raczej się nie psują, ale zawsze warto mieć wyjście awaryjne na taką ewentualność. Można dopytać również o dofinansowanie. Wiele firm pomaga w jego uzyskaniu, co istotnie obniża koszt montażu paneli.

Imigo – to eksperci z rejonu Katowice, Rybnik

Jak szukać firmy montującej panele słoneczne?

Znalezienie firmy , która oferuje montaż paneli słonecznych nie jest obecnie problemem. Przykładem jest na przykład województwo pomorskie, w którym takich firm nie brakuje. Zawsze można wspomóc się Internetem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „montaż paneli słonecznych”, aby błyskawicznie znaleźć firmę montującą panele w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych trzeba zlecić mającej bogate doświadczenie firmie świadczącej usługi na wysokim poziomie. Na szczęście aktualnie taką firmę znaleźć można bez problemu.