Plisy okienne są bardzo chętnie wybierane z powodu wielu korzyści, które niosą. Są doskonałą alternatywą dla klasycznych rolet. Istnieje wiele firm w Warszawie zajmujących się realizacją żaluzji plisowanych. Jednak, aby wybrać odpowiednie plisy okienne, należy wcześniej dowiedzieć się paru najważniejszych informacji odnośnie ich. Jak tak właściwie działają żaluzje plisowane? Co koniecznie warto o nich wiedzieć? Z jakich powodów warto się na nie zdecydować? Jak kupić najlepsze plisy okienne?

Plisy okienne – w jaki sposób działają?

Plisy nazywane są również roletami plisowanymi. Jest to nic innego, jak materiał zwijany w charakterystyczną harmonijkę. Jego zadaniem jest przede wszystkim zaciemnienie wnętrza i zasłonięcie szyb, czasami żaluzje służą także do dekoracji wnętrz. Roletę składa się za pomocą listewki lub sznurka oraz ustawiać ją w dowolnej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Rolety plisowane wykonuje się z rozmaitych materiałów – najczęściej wykorzystywane są wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak na przykład poliester. 

Inwazyjny i nieinwazyjny montaż żaluzji plisowanych

Żaluzje można założyć na dwa sposoby – inwazyjny i nieinwazyjny. Montaż inwazyjny opiera się na wierceniu otworów w ramie okna. Plisy sprawdzą się bez względu na rodzaj okna, a dodatkowo nie będą one uniemożliwiać otwarcia go na oścież. Mnóstwo osób decyduje się na jednak montaż nieinwazyjny, gdyż nie ma konieczności wiercenia w listwach. Montaż jest możliwy dzięki odpowiednim zaczepom umieszczanych na ramie okna. Zaciski będą zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niemniej powinno się pamiętać, że mogą się szybciej psuć. 

Rodzaje plis okiennych

Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje plis okiennych. Najczęściej kupowane są klasyczne rolety, które nadają się do zwykłych ram. Kolejnym rozwiązaniem będą plisy okienne, które sprawdzą się w ramach dachowych. Oprócz tego rolety zakłada się do ram o nietypowych kształtach – nadają się do ram okrągłych lub skośnych. 

Dlaczego żaluzje plisowane są tak często wybierane?

Dzięki żaluzjom plisowanym można regulować stopnień dopływu światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji można zasłonić dowolną część okna – na przykład od połowy w dół. Kolejną zaletą jest bardzo proste użytkowanie. Rolety są lekkie, wytrzymałe oraz estetyczne, dzięki temu sprawdzają się w większości pomieszczeń. Można je dopasować do wyposażenia, gdyż można wybrać modele nie tylko w różnych kolorach, ale także wzorach. Dużo osób decyduje się na termoizolacyjne plisy okienne, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać w pomieszczeniu ciepło zimą, a latem tworzywo będzie zapobiegał nagrzewaniu się pokoju.

Jak wybrać dobre plisy okienne?

Znalezienie odpowiednich rolet plisowanych nie jest trudne, wystarczy tylko zwrócić uwagę na parę podstawowych aspektów. Przede wszystkim należy dopasować je do kształtu oraz wielkości okna. Podczas kupna nie należy pominąć też materiału, z którego zostały wykonane plisy. Zgodnie z własnymi preferencjami dobrze jest wybrać kolor i wzór.
Podczas wybierana odpowiednich plis okiennych zdecydowanie powinno się wziąć pod uwagę firmę, ponieważ to właśnie ona jest gwarancją najwyższej jakości artykułów. Wiele osób wybiera Piogal – plisy w Warszawie. Firma jest rzetelna oraz godna zaufania, a także sprawnie realizuje zlecenia.