Moda wnętrzarska na 2022 rok generalnie będzie przedłużeniem tych z poprzedniego roku, aczkolwiek zobaczymy również kilka nowości, które zaskoczą wielu. 2022 rok koncentruje się w dużej mierze na naturze, oraz na przedmiotach ręcznie robionych.

Zobacz jakie kolory będą hitem we wnętrzarstwie w roku bieżącym

Uposażenie wykonane z ekologicznych materiałów to nierozerwalny element trendów we wnętrzarstwie w 2022. Najważniejszym kolorem roku 2022 jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w tym roku zwraca uwagę na zielone akcenty w projektowanych wnętrzach. Najpopularniejsze są intensywne odcienie które kojarzą się z kryształami. 

Oprócz koloru zielonego w modzie będzie jeszcze fiolet. Kolor fioletowy nie był dawno widziany w trendach wnętrzarskich. Ciekawostką jest, że kolor fioletowy najmodniejszy był w kolorowych latach 80. W tym roku najmodniejszy jest barwa ametystu, bzu albo jagody.

Niemniej jednak obecne trendy w dekoracji wnętrz są łaskawe również dla entuzjastów minimalizmu bo modne będą też  ciepłe kolory ziemi, do których należy na przykład  gliniana szarość, beż, ochra.

Najbardziej popularne meble w roku 2022 – zobacz jakie są!

W bieżącym roku nadal w modzie są meble systemowe. Są one od paru sezonów dużą popularnością. Nic dziwnego, w związku z ich ogromną praktycznością.  Meble modułowe które będa w modzie w tym roku zaintrygują nas nisko zaprojektowanym siedziskiem wyraźne zainspirowanym designem azjatyckim.

Warto także dodać, że najnowsze trendy w wnętrzarstwie widocznie nawiązują do mody z lat 80. 

Jakie tkaniny jest w modzie w 2022? – zobacz!

Aranżacje wnętrz, zwłaszcza pokojów do spania w tym roku, oparte są na miękkich tapicerkach i przyjemnych w dotyku tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, który nie dość, że jest miękki, to idealnie odbija światło, przez co jest świetny materiał do klasycznych domów.
Można także nadmienić, że projekty wnętrz w bieżącym roku oprócz weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci, których miejscem pracy jest na przykład Warszawa lubią tapicerki o konkretnym splocie, lnianą pościel a także cieniutkie wykonane z lnu zasłony nadadzą modernistycznym domowym lekkiego, rustykalnego klimatu. 

Sprawdź jakie kamienie w tym roku wpasowują się w modę!

Marmur – to właśnie ten  ekskluzywny i chłodny minimalistyczny kamień został trendem w tym roku. Marmur stosuje się do tworzenia na przykład  stołów, stolików bądź wanien.
Ponadto w tym roku w nowoczesnych domach nie zabraknie różnorodnego kamieni. Spotkamy go w formie kafli ściennych, bądź część mebli a także materiał, z którego wykonane są dodatki.

Sprawdź dlaczego w tym roku ekologia jest tak ważny w trendach dekoracyjnych

Wszystko wskazuje na to, że trendy ekologiczne na dobre przeniknęły do branży dekoracyjnej. Moda wnętrzarska na 2022 rok stwierdzają, że świadomość ekologiczna jest ogromnie ważna. Firmy meblarskie ścigają się w wytwarzaniu mebli oraz dodatków z przetworzonych materiałów.
Jednak nie znaczy to, że za musisz wyposażyć swój dom innowacyjnymi ekoprzedmiotami. W ekologiczne trendy we wnętrzach idealnie wpasują się meble wykonane z palet, bądź nawet kupione na pchlich targach. Można też wyszukać ciekawe meble z okresu PRL-u, które w tym roku także są modne. Generalnie podstawą ekotrendu jest ograniczenie konsumpcji.

Jakie style we wnętrzach są mode w 2022?

Style w urządzaniu wnętrz w tym roku są bardzo kontrastowe. Po pierwsze możemy zauważyć, modę na styl prosty a także fascynację środowiskiem naturalnym, z drugiej stronu widzimy trenda na ekscentryczne eksplozje kolorów i kształtów. A także w bieżącym roku powróciła do nas moda lat 80. Zauważamy także u projektantów inspirację stylem orientalnym.